Cesta kreativity

Zvu vás na setkání s vaší vlastní kreativitou.

Nový kurz bude otevřen na jaře 2024.

Tříměsíční kurz rozvoje kreativity začíná společným dvoudenním setkáním 30. září – 1. října 2023.

Budeme společně „pracovat“ v sobotu od 9 do 16 hod a v neděli od 9 do 15 hod. Během celého víkendu budete mít zajištěno kvalitní a lahodné domácí jídlo. Spát budete doma. Následně, pokračujeme cyklem 12ti setkání, každé pondělí (od 2. října do 11. prosince 2023) od 18 do 20 hod. Kurz je zakončen závěrečnou oslavou.

Cesta kreativity je intenzivní a řízené setkávání s vaší vlastní kreativitou, které je tak hluboké a účinné, že na začátku a na konci kurzu nebudete stejní. Někdy se říká Umělcově cestě „kurz kreativity“. Já jsem si ale jistá tím, že kreativitu není možné učit. Je pouze možné se na ni rozvzpomenout a naučit se znovu ji znovu používat. Kreativními se totiž nestáváme. Kreativní jsme se narodili. Pouze se stalo, že jsme se z milionu různých důvodů svou kreativitu odnaučili používat. Najednou vám pak v životě něco schází a vy nevíte, co to je. Stojíte na místě a máte pocit, že váš život tvoří někdo jiný, než vy sami. Tento kurz vám pomůže vzít zase váš život do svých rukou.

Mnoho se toho pro vás během kurzu změní. Je dobré se na to těšit. Můžete se toho obávat. Nemusíte tomu věřit. Můžete se tomu bránit. Nicméně, stane se to.

Kurz je otevřen pouze pro 6 -10 lidí, abych měla dostatek prostoru se věnovat jak skupinové cestě, tak individuálním potřebám každého z vás.

Cílem kurzu není naučit vás malovat jako Picasso, ale mít požitek, radost a potřebu tvorby. A to je pouze to, co je vidět na povrchu. V hloubi se naučíte přeprogramovat dlouhou řadu zažitých vzorcům, které ve vašem životě nefungují a chytíte čerstvý vítr do plachet. Naučíte se totiž žít kreativitou a používat ji nejen v tvorbě, ale především jako prostředek k radostnějšímu a naplněnějšímu životu.

Tyto věty často slyším od účastníků na začátku kurzu:
– Stojím na mrtvém bodě a nevím, co dál, jsem unavená/ý a nevidím směr.
– Nejsem spokojený/á, chci něco změnit a nevím co.
– Už si nedokážu hrát, jsem znuděný dospělý člověk.
– Schází mi radost, necítím se být milovaný/á.
– Nevím, co vlastně chci v životě dělat a nevím, jak na to přijít.
– Toužím po změně, ale nevím, kde začít nebo se obávám udělat první krok.

…ale ještě nikdy jsem je neslyšela na konci kurzu.

Papírovým průvodcem kurzem je KNIHA UMĚLCOVA CESTA od Julie Cameron. Ona sama jako umělkyně a lektorka tímto způsobem dlouhé roky pomáhala řadě lidí, kteří byli zablokovaní ve své kreativitě. Jejich tvůrčí krize se tak proměnila ve znovuobjevenou fantazii, tvořivost a sebejistotu.

Co vás v kurzu čeká:
– Téměř 3 a půl měsíce intenzivní práce a oslava nakonec.
36 hodin společné práce ve skupině a další čas s vašimi individuálními úkoly.

Ukázkové hodiny pro kurz nejsou stanoveny. Pokud máte zájem o individuální rozhovor, napište mi, ráda se s vámi setkám nebo si zavoláme. Mám vyzkoušeno, že tato setkání jsou stejně nejlepší.

Cena kurzovného je 9.550,- (platbu je možné rozdělit na dvě části). V ceně kurzu je kniha Umělcova cesta pronájem sálu a topení, honorář průvodce, kreativní potřeby, jídlo na víkend a občerstvení během týdenních setkání.
Kurz proběhne v nádherném a vlídném prostředí V Tůních, v Řevnicích.

Pokud potřebujete více informací nebo máte otázky, napište mi nebo zavolejte.

bashkabashka (@) gmail.com

605.055.114

Recenze účastníků

Kurz byl nejlepší dárek, který jsem si kdy dala. Změnilo mě to. Zjistila jsem, že se můžu mít ráda. Že můžu upatlat obrázek a pochválit se za něj. Že můžu řvát, kvákat nebo zpívat a furt to bude super. Přestala jsem se soudit a hodnotit. Byl to dárek, kterému nikdy nevyprší záruka, který nemá datum spotřeby. Přeji vám, abyste si ho taky dali. S láskou ke všem objeveným i skrytým umělcům.

Anna

Umělcova cesta mě naučila, že pokud dojde v letadle k dekompresi, není sobecké nasadit kyslíkovou masku nejdřív sobě a pak teprve dětem, jakož i spoustu dalších, důležitějších věcí. Umělcovou cestou jsem došel do společenství lidí, se kterými dýchám stejný vzduch, piju stejnou vodu a jím stejný dorty. A jsem vděčný za to, že můžu. Byl jsem v kurzu jediný exemplář svého pohlaví a nepřipadal jsem si ale, že ruším „dámskou jízdu“. Užíval jsem si to a vnímal, že jsou rády za to zpestření a jiný pohled na situaci. Díky Umělcově cestě jsem se naučil být tím, kým jsem. Jiným Jirkou.

Jirka

Tak jsem se vydala na Umělcovu Cestu. Zprvu jsem po ní kráčela nejistě, s obavami… Nevěděla jsem, kam mě dovede. Na Cestě se mi ale brzy zalíbilo. Cestou jsem začala objevovat, vracela jsem se a kráčela kupředu zároveň. Hrála si, plakala, obdivovala, odpouštěla, měla ráda…žila. Nejlepší na ní je, že nemůžete zabloudit a že vás vede pořád dál . Jsem stále na své Cestě. Znovu a stále obdivuji, pláču, třeštím, miluju, žiju a přijímám každý kousek sebe, svého světa, svého snu. A víte co? Je to skvělý! Jděte do toho!

Veronika

Umělcova cesta mi pomohla opravdu prožít, že jsem vnitřně bohatý člověk, že mám svou hodnotu a ukázala mi, že o tenhle poklad je potřeba pečovat. Je důležité, aby člověk přijal sám sebe bez výhrad a nebál se svých potřeb a přání. Postupně se díky UC osvobozuju, dovoluju si skutečně žít. Dovolit si něco, když člověk ví, jaký poklad má v sobě a na čem staví, je úplně jiný rozměr, než když si jen tak dovolujete a nejistě se rozhlížíte, co to udělá. Lidi často říkají „nemám talent“ a myslí si, jak jsou obyčejní. Jenže talent máme všichni, jde o to získat v sebe důvěru. Žít život jako umělecké dílo, jehož jsem autorem, přijmout i ty kaňky a nedokonalé tahy. Tohle vám Umělcova cesta může ukázat, kudy na to a proč vlastně. Děkuju všem cestám a zkušenostem, které mě dovedly právě na Umělcovu cestu. Stojí za to!

Sandra

Věci, o kterých jsme mluvili na semináři se najednou u mě dějí…je tu radost z každého okamžiku, lehkost bytí, užívání si přítomnosti, vnímám více smysly….Mám důvěru v to, že je o mě postaráno. Neplánuji, nechávám to plynout. Jen jsem. Naslouchám si a podle toho jednám. Začalo to už na Umělci, ale nyní to narostlo do zase jiných rozměrů!
Užívám si čas sama se sebou a přijde mi, že ho mám najednou málo…
Děláš báječnou věc pro ostatní!!
S láskou a poděkováním.

Peťa


Nový kurz bude otevřen pravděpodobně na jaře 2024. Pokud si přejete být o tom informováni, napiště mi.


    Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

    Zpět na začátek