Deník, který nikdy nečtu

RANNÍ STRÁNKY  jsou jedním z nástrojů, jak v kurzu Cesta kreativity vypouštíme z hlavy myšlenky, které nejsou třeba nebo ty, co nás dlouhodobě otravují. Ranní stránky nás také upozorní na to, na co často a opakovaně myslíme a nenacházíme k tomu řešení.

Nikomu se do toho ze začátku nechce a pak, když zjistí, jak to dlouhodobě ulevuje a pomáhá, píšou si stránky třeba rok v kuse, nebo kdykoli, když se hlava moc zaplní.

Můžete si to vyzkoušet taky. Povím vám, jak na to.

…..

Hned ráno pro probuzení si vezměte sešit a něco na psaní.

Začnete psát a neskončete, dokud nepopíšete 4 strany A5 – vychází to tak na 15 – 20 minut.

Pište cokoliv, cokoliv, co vas napadá, nemusíte psát čitelně. Snažte se chytit svoje myšlenky. Cokoliv. Pokud vás nic nenapadá, začněte u toho, jak se cítíte v těle, jak jste se vyspali a ono se to pak spustí samo. Myšlenky nemusíte dopisovat do konce, nemusí to dávat smysl. Věty často překrývají jedna druhou tak, jak putují za sebou. Někdy se vám třeba honí hlavou jedno slovo a to píšete dvacetkrát dokola.  Mně se občas stane, že jsem ještě tak neprobuzená, že zase usnu a po dalším probuzení plynule pokračuju dál.

Nečtěte to po sobě!

Pak otočte stránku na čistý list a hotovo.

……………….

Krásně se vám pročistí myšlenky. Je to taková ranní sprcha hlavy. Nový den začnete zlehka. Ke stránkám se pak už nevracejte.

A proč ráno? protože krátce po probuzení je naše racionální část mozku ještě v limbu a pak vychází ven to, co je třeba. Zároveň jste ještě plní snů a zpracovávaných emocí, které prožíváte ve snech.

Zkuste to. Třeba týden. Uvidíte, že nebudete chtít přestat.

No a naživo si to můžete vyzkoušet v Cestě kreativity

Bashka
Jsem Bashka - tvoje průvodkyně na cestě ke kreativitě, autenticitě a vizi. Přináším ti témata, která tě mohou inspirovat i na té tvojí cestě. Pořádám semináře a setkání.
Příspěvek vytvořen 17

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek